Studiju gadi ir pirmais nopietnais mēginājums dzīvot pieauguša cilvēka dzīvi. Daudzi studenti arī vēlas vai ir spiesti iztiku nodrošināt paši, tāpēc izvēlas strādāt. Tas nav vienkārši, tāpēc ar labiem panākumiem var izdoties ne kuram katram.

 

  • Vienkāršs un maiņu darbs

 

viegls darbs Studentiem lielākoties nav darba pieredzes, viņi arī nevar strādāt pilnu darba dienu tradicionālajā laikā. Tāpēc viņiem piemērotākie ir vienkārši darbi tādās vietās, kur tos var plānot maiņās un pielāgot lekciju plānam. Apkalpojošais personāls, asistenti, apkopēji, uzraugi – tie ir daži no piemēriem, kādu darbu izvēlas studenti.

 

  • Veiksme nokļūt savā nozarē

 

dažadas nozaresĻoti paveicas tiem studentiem, kuri savu darbu var atrast tajā nozarē, kurā studē. Tad tā ir vērtīga pieredze un iespēja praksē nostiprināt to, ko mācās. Parasti tomēr sāk ar vienkāršiem darbiem, kuriem nav vajadzīga īpaša specifikācija un prasmes. Bet, ja studenta mērķis ir tikai nopelnīt iztiku, tad šāds dabs ir piemērots. Protams, ka negatīvais aspekts ir tas, ka šie darbi arī nav pārāk labi apmaksāti. Bet ne vienmēr ir iespēja tā uz uzreiz strādāt savā nozarē. Piemēram, ja studē medicīnu, nevar brīvajā laikā piestrādāt un pāris stundas būt gastroenterologs, kas kļūs pēc vairākiem gadiem. Strādāt varēs labākajā gadījumā par apkopēju vai sanitāru slimnīcā.

 

  • Lai neciestu studijas

 

Lai šāds plāns, apvienot studijas ar darbu, neradītu mācību kvalitātes zudumu, ir ļoti rūpīgi viss jāsaplāno un arī jāapbruņojas ar lielu apņēmību, jo slodze ir tiešām liela. Parasti brīvā laika tad nav nemaz. Maz sanāk atpūsties un kārtīgi izgulēties, jo ir jāmācās, jāsagatavo studiju darbi. Pirmajā studiju gadā to savienot var būt visbīstamāk, jo ir jānostiprina pamati. Viss ir jauns un nezināms, Tad, ja ir iespēja, būtu vērtīgi vēl nestrādāt. Tomēr jāatzīs, ka kaut nedaudz, bet studiju un darba apvienojums vienmēr nedaudz iespaido abas jomas, jo cilvēks ir tikai cilvēks.

 

  • Vecāki un stipendijas

 

Skaidrs, ka tie vecāki, kuri var to atļauties un vēlas, lai atvase pēc iespējas kvalitatīvāk apgūtu savu profesiju, finansiāli atbalsta viņus studiju laikā. Jautājums, vai ar to ir gana. Tāpēc katram studentam ir iespēja arī ar savām zināšanām nopelnīt. Ir dažādi fondi un arī valsts sistēma, kas piešķir labākajiem studentiem stipendijas. Tādas var saņemt arī izcilnieki no ģimenēm, kam ir zems ienākumu līmenis. Tā ir laba iespēja mērķtiecīgi virzīt savus mācību panākumus, kā arī par to vēl saņemt finansiālu atbalstu. Stipendija motivē neslinkot, jo to var arī zaudēt.

 

  • Īstās dzīves rūdījums

 

Tomēr man ir jāatzīst, ka laiks, kad jauns cilvēks studē, strādā un cenšas kvalitatīvi visu paspēt, ir tāds pārbaudījuma skrējiens, jo tāda jau arī ir īstā dzīve. Tā ir iespēja jau izjust, kāda ir pieauguša un atbildīga cilvēka ikdiena, jo nekad jau nav tikai viens pienākums. Vēlāk, kad ir sava ģimene un bērni, ir jāstrādā, vēlmies arī papildināt izglītību, tad ir jāsavieno ne tikai viena joma vien.

FacebookTwitterGoogle+

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *