Viena no patīkamām iespējām, kas jaunam cilvēkam paveras līdz ar pilngadības sasniegšanu, ir auto vadīšana. Šajā vecumā jaunieši jau ir ar vienu kāju ārā no skolas un ar otru kāju iekšā studenta dzīvē. Un ir taču liels vilinājums iegūt īpašumā savu automašīnu. Tas studentam ir viens no būtiskiem sasniegumiem, pakāpieniem savā dzīvē.

Un šajā rakstā es tomēr gribu aktualizēt jautājumu pārdomām – savs auto studentam ir laime vai tomēr apgrūtinājums? Kāpēc man tādas pārdomas? Jo mana māsa, kura nesen uzsākusi studijas, nesen arī tika pie sava auto. Viņa par to bija sajūsmā un jau plānoja, kur tik brauks un ko tik paspēs izdarīt. Protams, ka viņai tas bija ērti, jo nav jābrauc ar sabiedrisko transportu un var arī jebkurā diennakts laikā aizbraukt uz veikalu vai pie draudzenes. Bet es redzēju arī to, ka viņai nācās nodarboties ar neskaitāmiem tehniskiem jautājumiem un pat ķibelēm. Un tas bieži vien atsaucās arī uz mani, jo viņa vērsās pie manis pēc padoma un palīdzības.

Viņa ir mana māsa un es viņai palīdzēju, bet sapratu, ka studentam automašīna tomēr ir liela nasta. Un visvairāk tieši finansiālā ziņā. Māsa vispār nebija gatava tam, cik daudz naudas ikdienā prasīs automašīna. Degviela ir tikai viens tēriņš. Ir daudz citu regulāro tēriņu. Māsa regulāri brauca uz auto mazgātuvi. Arī bija jāpērk riepas ziemai un vasarai. Tās es viņai palīdzēju atrast pie http://www.pkp.lv/, jo viņa pati neko šajā jomā nesaprata.

Kad viņas pirmā laika sajūsma par mašīnu kā tādu bija noplakusi, viņa atzinās, ka mašīna ir arī tāds objekts, kas nemitīgi piesien prātu. Jādomā, kā neiekļūt negadījumos, jāseko tehniskajam stāvoklim, jāizvēlas starp ballīti ar alkoholu un auto vadīšanu. Pilsētā arī jārisina jautājums par stāvvietām, kas galu galā arī ir diezgan lieli izdevumi. Viņa paralēli studijām strādāja kādā birojā, bet reāli visa alga aizgāja auto uzturēšanai. Viņai bija jāizvēlas – pirkt kleitu vai riepas. Un šeit jau izvēle ir skaidra.

Tāpēc man jauniem cilvēkiem gribētos ieteikt nopietni pārdomāt savu lēmumu pirkt automašīnu. Vai jums tiešām tas ir vajdzīgs? Vai tas būtiski uzlabos jūsu ikdienas dzīvesveidu un tā kvalitāti? Vai jūs varat atļauties uzturēt auto?

FacebookTwitterGoogle+

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *