Studijas mūsdienās prasa lielu mobilitāti un spēju aktīvi sekot informācijai, izmantot dažādus avotus un strādāt ar iegūto materiālu. Un to visu vislabāk var paveikt, ja izmanto kādu moderno tehnoloģiju ierīci, kāds, piemēram, ir dators. Bet, ņemot vērā studentu aktīvo ikdienu un spēju gandrīz vai atrasties vienlaicīgi vairākās vietās, viņiem daudz ērtāks ir vieglāks un funkcionālāks risinājums – planšetdators.

planšetsTam ir gandrīz visas datora funkcijas, iespēja izmantot internetu, rakstīt dažādus dokumentus, arī izklaidēties, atskaņot video un veikt dažādas citas darbības, kas vien var būt vajadzīgas jaunam un aktīvam cilvēkam, kuram ikdienā ir dažādi darbi un norises. Planšetdatora priekšrocība ir tā kompaktā forma. Tas ērti ieguls jebkurā nelielā somā un būs vieglāks par vidēju grāmatu. Un, ja jums somā ir planšete, tad grāmatas un plānotājs taču vairs nav nepieciešams, jo visu paveiks plāns un viegls planšetdators.

Jaudīgs un uzticams planšetdators arī maksā vismaz divus simtus eiro, modernākie modeļi pat vairākus simtus eiro. Tā studentiem ir liela nauda, ko jākrāj ilgāku laiku. Un līzinga iespējas pieejamas ne visiem studentiem, jo nepieciešama stabila darba vieta un regulāri ienākumi. Bet ne vienmēr situācija ir tik bezcerīga. Vajag tikai pirkumam izvēlēties īsto brīdi. Tagad tās noteikti tuvojas, jo Ziemassvētku izpārdošanas vēl ir priekšā. Vajag pasekot, ko piedāvā internetveikali, parasti ir labas atlaides tieši pirmssvētku laikā. Piemēram, http://www.brivi.lv/ vienmēr piedāvā kādus dienas un nedēļas īpašos cenu piedāvājumus, tāpēc ir vērts pasekot tam, kādas cenas būs pirmssvētku laikā. Domāju, ka tās varētu būt iepriecinošas arī studentiem, kuri grib labu preci iegādāties par zemāku cenu.

Internetveikali noderēs planšetes meklējumos ne tikai mazāku cenu dēļ, bet arī tāpēc, ka tur varēsiet atrast lielāku modeļu izvēli. Un tas ir būtiski, lai atrastu tieši savam dzīvesveidam un vajadzībām atbilstošu planšetdatoru. Tas nav pirkums dažām nedēļām vai mēnešiem, tam vajadzētu būt pirkumam priekš vairākiem gadiem. Tāpēc lēmumu nevajadzētu sasteigt, jāizpēta informācija par dažādiem modeļiem, jāpalasa atsauksmes par tiem.

Ja studentam somā ir planšetdators, tad viņš ir mobils un brīvs, var mācīties un strādāt jebkurā vietā un laikā, sabiedriskajā transportā lasīt kādus materiālus, veidot piezīmes un studiju darbu uzmetumus, jebko citu, kas vajadzīgs mācību vai darba vajadzībām. Kaut vai čatot sociālajos tīklos.

FacebookTwitterGoogle+

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *