Mācību gads neatkarīgi no tā, vai tu esi bērnudārznieks, skolēns vai students, pie mums Latvijā ilgst no septembra līdz nākamā gada maijam vai jūnijam. Šis ir laiks, kad mēs savu uzmanību fokusējam uz jaunu zināšanu apguvi, aktuālām lietām rudens – pavasara periodā un sapņojam par laiku, kad vasarā atkal varēsim zvilnēt pludmalē un droši izbaudīt skaisto gadalaiku. Tas ir gluži kā autobraucējiem, kuri rudenī nomaina automašīnām riepas un jau gaida to brīdi, kad pavasarī atkal varēs uzlikt vasaras riepas.

Ja bērnudārza audzēknis šo mācību gadu savu izglītības iestādi apmeklē ar prieku un nevar sagaidīt nākamo dienu, kad atkal varēs doties izglītoties, tad skolēniem un studentiem ir pretrunīgas izjūtas. Ir, protams, daļa, kuri savas mācību iestādes apmeklē ar milzīgu prieku un entuziasmu, taču – būsim godīgi – vairumam skola nozīmē teju vai obligāto dienestu, kad atsevišķi mācību priekšmeti prieku var sagādāt, bet lielākā daļa ir gandrīz vai kā zobu sāpes.

Interneta zināšanu krātuve – izglītības jomas palīgs

zināšana Nav noslēpums, ka mūsdienās skolēniem, bet jo īpaši studentiem, tieši internets ir vide, kur mācību iestādē dzirdēto informāciju var apgūt papildus un var tieši vairāk paplašināt redzesloku. Mums ir pieejamas informāciju krātuves, kurās ir gan citu čaklīšu rakstītie darbi, kā piemēram, https://www.atlants.lv/, gan arī dažādi citi iespējamie informācijas avoti, kuros var savas zināšanas gan papildināt, gan par tām diskutēt un var arī vienkārši pajautāt kādam citam, kurš ir zinošāks. Daudzas vietnes, kuru informācija ir visnotaļ noderīga, kā piemēram, brīvā enciklopēdija Vikipēdija, var mums būt noderīgas, taču tā kā to veido paši interneta lietotāji, reizēm ir vērts ieslēgt veselīgu kritiku un izvērtēt gandrīz vai caur dubulto lupu.

Pirms akli seko, izvērtē!

vērtēšana Pats brīnišķīgākais šajā visā ir tas, ka internetā ir pieejamas arī daudzas grāmatas un dažādi avīžu raksti, slejas, blogi, kurus raksta savas nozares ekspertei, kuru vārdiem var uzticēties. Ja viņi savas zināšanas piedāvā pēc ilgstošiem pētījumiem, vai dodot informāciju par dažādu testu variantiem, kur pierādās kaut kas, kas mums var būt noderīgs – tas ir jo īpaši labi. Galvenais ir likt mums pašiem domāt un turpināt meklēt atbildes.

Iedomājies, ja tev būtu jāgādā savai automašīnai vasaras riepas, tu ieej kādā no interneta veikaliem, piemēram, pkp.lv un tev tur uzreiz pasaka – pērc šīs, citas nav labas, tad cik ļoti var uzticēties ši apgalvojumam? Labi, ja piedāvā dažādu pētījumu un testu rezultātus, bet kam ticēt un kam sekot – ļauj izvēlēties tev pašam.

FacebookTwitterGoogle+

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *