Šis blogs ir par tēmām, kas skar studentu dzīvi, viņu vajadzības, aktuālos jautājumus. Tāpēc jums noteikti radies jautājums, kāpēc ieraugāt ierakstu, kurā pieminētas nometnes bērniem un jauniešiem. Izskaidrojums ir pavisam vienkāršs – uzskatu, ka studenta profesijas izvēli, zināšanu līmeni un arī raksturu, psiholoģisko portretējumu nosaka laiks, ko viņi pavadījuši skolā.

Tieši skola ir tas laiks, kas veido jauno studentu, jo no skolas sola jau viņi arī iekāpj studenta kurpēs. Tāpēc gribēju pēc savas pieredzes atgādināt, ka svarīga ir ne tikai standarta skolas programma, bet arī papildus nodarbes, ko bērns un jaunietis izvēlas. Un šajā gadījumā tās ir nometnes.

bērnu nometne Vasara ir laiks, ko var izmantot lietderīgi, lai izmēģinātu kaut ko jaunu. Nometnēm parasti ir kāda tematika. Tādā veidā bērns vai jaunietis var īpaši iedziļināties kādā jomā un tematā, saprast, vai tas viņu patiešām interesē. Vai tas arī varētu būt saistīts ar nākotnes profesiju?

Nometne ir īstā vietā, kur to noskaidrot, jo izvēlētajai profesijai vajadzētu patiešām aizraut, jāvar ar to nodarboties no rīta līdz vakaram. Un nometnē šī tēma būs aktuāla visu laiku. Ir labi, ja jaunieties skolas vecumā iepazīst pēc iespējas dažādākas nozares, jo tad viņa izvēle par īsto studiju programmu būs daudz pārliecinošāka un pārdomātāka.

Vasarā vecākiem ir grūtības atrast noderīgas nodarbes un pieskatīšanu saviem skolēniem. Tāpēc jau izsenis nometnes ir droša un pārbaudīta izvēle, jo tās fiziski, emocionāli un intelektuāli attīsta skolēnu.

nodarbības nometnēNometņu piedāvājums ir plašs, katra ģimene var izvēlēties to, kas atbilst viņu laika plānojumam vasarā un arī bērna interesēm. Visbiežāk nometnes ir vienu vai divas nedēļas garas, bet ir arī tādas, kas ir garākas.
Arī es esmu skolas laikā bijis uz dažādām nometnēm. Tās ir bijušas gan valodu, gan tehnikas nometnes. Katra no tām bijusi īpaša un sniegusi ieguldījumu tajā, kāds es tagad esmu.

Un nometne skolēnam vienmēr ir patiesi lielisks piedzīvojums. Tā ir iespēja būt patstāvīgākam un izlēmīgākam. Un vasarās nometnes notiek dažādās lieliskās vietās, ko arī ir iespēja apskatīt un iepazīt.

FacebookTwitterGoogle+

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *