Darba tirgus ir nežēlīgs. Lai kļūtu par labi apmaksātu speciālistu, ir nepieciešamas ne tikai labas zināšanas, bet jāuzkrāj arī zināma pieredzes bagāža. Reti kurš darbinieks izvēlēsies riskēt, pieņemot darbā zaļknābi, kura vienīgais panākums ir diploms kabatā, jo mūsdienās atrast darbu, lai iegūtu pieredzi, patiesībā nav nemaz tik sarežģīti. Galvenā nepieciešamība ir būt sabiedriski aktīvam un tas ne vienmēr nozīmē būt redzamam sabiedrībā, patiesībā tas var būt arī kā rūpīgs darbs sabiedriskā organizācijā kā brīvprātīgajam, piemēram, dzīvnieku patversmē.

Apgūtās zināšanas nostiprināt praksē

macībasTā nu tas ir, ka visvienkāršāk studiju laikā ir apgūt vielu tad, ja savas teorētiskās zināšanas vari nostiprināt praksē. Ja mācies par arhitektu, bet strādāsi dzīvnieku patversmē, tad varbūt tieši ar arhitektūru saistītu pieredzi iegūsi minimālu, taču, ja tu studē grāmatvedību, un izmanto iespēju apgūt vielu arī uz kādas reālas grāmatvedības programmas, kaut vai kā brīvprātīgais nodrošinot palīdzību tai pašai dzīvnieku patversmei, tad ieguvējs tu pavisam noteikti būsi. Internetā ir pieejama arī tāda grāmatvedības programma, kura ir bezmaksas, kas tev noteikti ļautu iegūt praktisku pieredzi. Atver vien ekonts.lv un tavs ceļš uz panākumiem jau var sākties.

Turklāt kas ir labi, daudzas firmas ar šo programmu strādā visu laiku, kas nozīmē, ka pie viņiem tev pašam jau būs vieglāk iestrādāties.

Kur meklēt pieredzes gūšanas vietu?

Bez grāmatvedības ir daudz iespēju, kur savas teorētiskās zināšanas stiprināt praksē. Atver vien kādu no sludinājumu dēļiem, kā ss.lv vai cv.lv, tur ik pa laikam tiek meklēti studenti vai brīvprātīgie, kuriem nav, bet ir nepieciešams iegūt pieredzi. Protams, labāka izvēle būs darba vieta, kura ne tikai dod pieredzi, bet maksā par to arī kaut nelielu naudas summu, jo studēšana un studiju laiks ir pietiekami prasīgs laiks, kad nepieciešams rast papildu finansējumu. Turklāt tas arī tev pašam ieaudzinās darba disciplīnu un atbildību, jo par savu darbu saņemt atalgojumu nudien ir ļoti patīkami.

Taču tas nav pats svarīgākais. Svarīgi ir šajā laikā gūt pieredzi, stiprināt zināšanas un paplašināt kontaktus. Tieši tie studenti, kuri bez studijām atrod iespējas arī strādāt, vēlāk dzīvē kļūst veiksmīgāki, jo iemācās ne tikai laika plānošanu, bet kā jau minēju, gūst tik ļoti darba tirgum nepieciešamo darba pieredzi.

FacebookTwitterGoogle+

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *