Studenta dzīve brīžiem ir kā īsts karuselis, kurā nevar saprast ne sākumu, ne galu. Un tad ir jācenšas saplānot katru soli, lai kāda no svarīgajām jomām nepaliktu novārtā. Jāspēj manevrēt starp mācībām, bieži vien arī darbu, jo studenti piepelnās. Tad vēl arī atpūta, ģimene un varbūt jau savas attiecības un citas aktivitātes. Tas, vai visus šos pienākumus pienācīgā kvalitātē izdotos paspēt, atkarīgs no studenta mobilitātes un arī mērķtiecības.

studentsUn skaidrs, ka visātrāk var paspēt atrasties visās nepieciešamajās vietās, ja ir savs auto. Tad nav jāsatraucas par laika apstākļiem, sabiedriskā transporta sarakstiem un briesmām uz ielas, kas ir tumšajā diennakts laikā. Studentu gaitas ļoti bieži nebeidzas vakarā, kad darbu beidz citi cilvēki. Studenti mēdz strādāt nakts maiņās, apmeklēt vakara lekcijas, sēdēt bibliotēkā un vēl pašā vakarā aiziet uz kādu atpūtas vietu.

Studentam savs auto var šķist vien tāls sapnis, jo tas taču nemaz nav lēti. Bet, ja ir liela apņēmība, stabils darbs un varbūt arī vecāki nedaudz palīdz, tad var tikt pie neliela un ekonomiska auto, kas palīdzēs daudz efektīvāk pārvaldīt savu ikdienu.

Bet, ja studentam izdodas tikt pie sava auto, tad tomēr ir jārēķinās, ka automašīnas uzturēšanai būs vajadzīgi līdzekļi. Tagad automašīnai jāpērk ziemas riepas, jāpārbauda un jāmaina citas detaļas, lai ziemā auto nepieviltu. Varu saviem lasītājiem studeniem pateikt priekšā, ka labas un izdevīgas riepas var iegādāties riepubaze.lv.

Bet šādi pienākumi tikai var palīdzēt jaunam cilvēkam nopietnāk attiekties pret dzīvi un uzņemties par savām vajadzībām atbildību. Lai visu paspētu, ļoti svarīga ir plānošana un prioritāšu izvirzīšana. Ja to iemācās, tad students, kurš ir jauns, spēcīgs, entuziasma pilns, tiešām var paveikt ļoti daudz. Studiju pabeigšana un strādāšana, savas karjeras veidošana, tas prasa lielu koncentrēšanos un apņēmību. Studentiem tam ir vajadzīgais potenciāls, tāpēc nevajadzētu baidīties, ka uzņematies daudz pienākumu. Kad tad citad, lai to paveic, ja ne jaunībā?

FacebookTwitterGoogle+

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *